Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...
  • Welkom bij Burger, kunt u een boek niet vinden? Bel ons 0182-612298.


  • Welkom bij Burger, kunt u een boek niet vinden? Bel ons 0182-612298.

Anton de Kom

Alice Boots; Rob Woortman

Prijs: € 29,99
Voorraad#stock_type# onbekend
Ook verkrijgbaar als:
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789045032825
Auteur(s) : Alice Boots; Rob Woortman
Taal : Nederlands
Onderwerp : Biografieën literaire auteurs
Thema : Biografie: literair
Uitgever : Atlas Contact
Verschenen : Februari 2021
Druk : 2
Uitvoering : Paperback
Conditie : Nieuw
Pagina's : 548
Afmetingen : 229 x 150 x 34 mm
Gewicht : 878 gram
Beschrijving

Biografie van de (literaire) held van Suriname, voorvechter van vrijheid en gerechtigheid.

In Anton de Kom vertellen Alice Boots en Rob Woortman over zijn jeugd in Paramaribo, zijn vertrek naar Nederland en over zijn afkeer van het Nederlandse kolonialisme, waarover hij zijn meeslepende boek Wij slaven van Suriname schreef.
De naam Anton de Kom spreekt nu bijna 75 jaar na zijn dood nog steeds tot de verbeelding. 'Vrijheidsstrijder, verzetsheld, vakbondsman, activist, schrijver en banneling,' staat er op het voetstuk van zijn beeld in de Amsterdamse Bijlmermeer geschreven. Toch is er maar weinig over zijn leven bekend. Was hij een communist? Schreef hij Wij slaven van Suriname zelf? Is het boek gecensureerd? Hoe en waar is hij precies omgekomen?
De Koms gedachtegoed over Suriname en slavernij is van grote betekenis geweest voor de ontwikkeling van Suriname tot een zelfstandige natie. Ook dat verhaal wordt verteld in deze boeiende biografie.

Velden met een * zijn verplicht