Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...
  • Welkom bij Burger, kunt u een boek niet vinden? Bel ons 0182-612298.


  • Welkom bij Burger, kunt u een boek niet vinden? Bel ons 0182-612298.

Jan Cremer de Onverbiddelijke

Ruud den Drijver

Prijs: € 20,-
Voorraad#stock_type# onbekend
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789082654905
Auteur(s) : Ruud den Drijver
Taal : Nederlands
Onderwerp : Avonturenroman
Thema : Biografie: algemeen
Uitgever : Scorpio Press
Verschenen : Juli 2024
Druk : 1
Uitvoering : Paperback
Conditie : Nieuw
Pagina's : 224
Afmetingen : 235 x 157 x 18 mm
Gewicht : 358 gram
Beschrijving

Jan Cremer de Onverbiddelijke. Een biografische beeldroman over de beginperiode van Jan Cremer, jaren '50 in Parijs waar hij als kunstnozem zijn 'barbarisme' introduceert, en jaren '60 in New York, waar hij als bestsellerauteur en literair fenomeen in de scene rond Andy Warhol en Bob Dylan terecht komt, scriptschrijver wordt in Hollywood en verkering krijgt met Jayne Mansfield, de filmlegende aan wie hij zijn eerste boek had opgedragen. Een beeld van de Hollandse Held zoals we nooit eerder hadden gezien; een poëtische en dramatische cocktail over Cremers liefdes en zijn rebellie tegen de gevestigde orde, van arme jongen tot miljonair tot opnieuw arme jongen, en tegelijk een realistisch document; een waarachtig en indringend beeld van een woelig tijdsgewricht; een picturale tijdbom, tot barstens toe gevuld met seks en anti-geweld, die nergens obscuur, obsceen, gemeen, vuil of liederlijk wordt (zoals onterecht beweerd door het Gereformeerd Weekblad) en poogt een blik te gunnen op de werkelijke mens achter de creatie van het fenomeen Jan Cremer.
Deze beeldroman, met honderden tekeningen in kleur, bestaat grotendeels uit niet eerder gepubliceerde Cremer-avonturen. Voor het eerst worden de belevenissen met zijn droomvrouw Magic Nana en het verhaal van zijn alter-ego: Super Cold-War Baby verteld. Een welkome aanvulling voor iedere Cremer-fan.

'Jan Cremer de Onverbiddelijke [is] een nieuwe vertelvorm, waarbij vooral het filmische aspect vernieuwend genoemd mag worden.
(...) Het loont de moeite, lees en kijk maar!'
-Jos van Waterschoot, conservator Boekhistorische Collecties UvA, in: recensie Stripnieuws, Het Stripschap

Velden met een * zijn verplicht