Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...
  • Welkom bij Burger, kunt u een boek niet vinden? Bel ons 0182-612298.


  • Welkom bij Burger, kunt u een boek niet vinden? Bel ons 0182-612298.

Ziekmakende verveling op je werk

Bore-out verklaard vanuit de onderstroom

Marjo Crombach

Prijs: € 24,95
Voorraad#stock_type# onbekend
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789083183664
Auteur(s) : Marjo Crombach
Taal : Nederlands
Onderwerp : Psychologie
Thema : Psychologie
Uitgever : Uitgeverij Het Noorderlicht
Jaar van uitgave : 2023
Verschenen : Mei 2023
Druk : 1
Uitvoering : Paperback
Conditie : Nieuw
Pagina's : 224
Afmetingen : 231 x 152 x 20 mm
Gewicht : 374 gram
Beschrijving

Hoe kunnen systemische oerkrachten in het onderbewuste van invloed zijn op het gedrag bij ziekmakende verveling op je werk?

Stephan Hausner heeft met zijn boek 'Zelfs als het me mijn leven kost' het standaardwerk geschreven voor iedereen die wil lezen over systemisch werken met gezondheid en ziekte. Marjo Crombach heeft met haar nieuwe boek 'Ziekmakende verveling op je werk' de ziekte Bore-out, een zusje van Burn-out, onderzocht en verklaard vanuit de onderstroom.

Chronische verveling op je werk kan leiden tot bore-out en kan een mens goed ziek maken. Het proces voltrekt zich net zo sluipenderwijs als bij burn-out. En nog opvallender dan daarbij is, dat wie erdoor getroffen wordt vaak (te) lang wacht met in actie komen. Voor je het weet, liggen ziektes als depressie op de loer.

Voor dit boek verdiepte Marjo Crombach zich in hoe de systemische oerkrachten in het onderbewuste verantwoordelijk kunnen zijn voor menselijk gedrag in een bore-out situatie.

Het doel van dit boek is eraan bijdragen om te voorkomen dat mensen ziek worden door een bore-out. Het stoelt op eigen ervaringen van de auteur en die van een aantal mensen van zeer uiteenlopende achtergrond, die bereid waren over hun bore-out te vertellen.

Marjo Crombach is op zoek gegaan naar krachten in de onderstroom bij een bore-out. Welke boodschappen vormen in jeugd en opvoeding een bron van dit nog tamelijk onbekende fenomeen, zodat ze kunnen leiden tot overmatige afhankelijkheid en te grote loyaliteit? Overtuigingen die in de prille kindertijd in het onderbewuste zijn gevormd, zorgen vaak voor gedragskeuzes in het hier en nu. Het is dus zinvol je hiervan bewust te worden en je af te vragen of de keuzes van toen nu nog constructief zijn, ook in een gewijzigde tijd en situatie. Bore-out, beschouwd vanuit systemisch perspectief.

Marjo is een verhalenvertelster pur sang en hanteert een uiterst heldere en toegankelijke stijl. Ze laat de verhalen van de geïnterviewden en haarzelf en de theorie op soepele wijze in elkaar overlopen. Ze introduceert het onderscheid tussen de bovenstroom en de onderstroom en hoe bore-out zich in beide manifesteert. De systemische duiding en interventie bij een geconstateerde bore-out staan centraal in dit boek en worden toegankelijk uitgewerkt. Deze benadering maakt van dit werk een verdiepend en lezenswaardig geheel en een waardevolle bijdrage aan de kennis over bore-out.

Velden met een * zijn verplicht