Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...
  • Welkom bij Burger, kunt u een boek niet vinden? Bel ons 0182-612298.


  • Welkom bij Burger, kunt u een boek niet vinden? Bel ons 0182-612298.

Het Overstone Incident

Johan G. Hahn

Prijs: € 24,95
Voorraad#stock_type# onbekend
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789081558716
Auteur(s) : Johan G. Hahn
Taal : Nederlands
Onderwerp : Literaire thriller
Thema : Thriller / spannende fictie
Uitgever : Skidiz
Verschenen : November 2010
Druk : 1
Uitvoering : Paperback
Conditie : Nieuw
Pagina's : 466
Afmetingen : 218 x 142 x 27 mm
Gewicht : 739 gram
Beschrijving

Bij een ongeluk met een B-52 bommenwerper nabij Overstone Island in het noorden van Schotland komt Dorothy Durby om het leven. De zee raakt ernstig radioactief vervuild. Alexander Durby wil de waarheid weten over de dood van zijn vrouw en komt daardoor in conflict met de inlichtingen- en veiligheidsdiensten. Hij vreest voor zijn leven en vlucht naar Australië. Daar ontdekt hij een rijke diamantmijn en verdient hiermee een vermogen.

Twintig jaar later gaat zijn dochter Dorothy jr., die door een aanslag verlamd is geraakt en in een rolstoel zit, op zoek naar haar vader. Ze vindt hem in de Outback en samen besluiten ze zijn vermogen te investeren in het zoeken naar de waarheid over de dood van Dorothy Durby. Ze krijgen daarbij hulp van een groep briljante hackers en van de Nederlandse onderzoeksjournalist Joram Petzer. Met behulp van een ultramoderne spionagecomputer weet hij door te dringen in de systemen en archieven van de inlichtingen- en veiligheidsdiensten. Het lukt hem om de geheimen rond de nucleaire ramp en de dood van Dorthy Durby te achterhalen. Als hij zijn opzienbarende boek over het Overstone Incident publiceert, gebeurt er weer een ramp.

In 1966 en 1968 stortten in Zuid Spanje en op Groenland twee B-52 bommenwerpers met scherpe kernraketten aan boord neer. De archieven over deze nucleaire rampen zijn tot op de dag van vandaag vrijwel ontoegankelijk. Onder het mom van de bescherming van de nationale veiligheid hebben de inlichtingen- en veiligheidsdiensten van diverse landen hierin een uiterst dubieuze rol gespeeld.

SKIDIZ doneert per verkocht exemplaar € 1,= aan SHAT, een kleine organisatie die zich inzet voor het onderwijs aan Tibetaanse vluchtelingenkinderen in India (www.shat-tibet.com)

Velden met een * zijn verplicht