Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...
  • Welkom bij Burger, kunt u een boek niet vinden? Bel ons 0182-612298.


  • Welkom bij Burger, kunt u een boek niet vinden? Bel ons 0182-612298.

Benelux Rail 2

de spoorwegen van de Benelux in beeld

Marcel Vleugels; Guy Pettinger

Prijs: € 9,-
Voorraad#stock_type# onbekend
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789172660748
Auteur(s) : Marcel Vleugels; Guy Pettinger
Taal : Nederlands
Onderwerp : Geschiedenis
Thema : Transporttechnologie en -handel
Uitgever : Uitgeverij 't Nijvere Lezerke
Verschenen : Augustus 2020
Druk : 1
Uitvoering : Hardcover
Conditie : Nieuw
Pagina's : 112
Afmetingen : 253 x 177 x 12 mm
Gewicht : 444 gram
Beschrijving

In de tweede editie die voor het eerst in 1983 verscheen is er veel aandacht voor spoorwegbruggen in uiteenlopende gedaantes in de rivierendelta Nederland en voor de restauratie van historisch belangrijk materieel in dat land.
In het Belgische deel wordt onder andere stilgestaan bij de merkwaardige NMBS/SNCB locomotief 3927 waarvan sindsdien niets meer is vernomen. Er is veel aandacht voor het toen nog ongelofelijk geschakeerde rollend materieel waarmee de dagelijkse diensten werden verzorgd in het binnenland en bij het grensoverschrijdend verkeer. Dat geldt evenzeer voor inmiddels bijna vergeten activiteiten op tramsporen.
Voor Luxemburg zijn er weer de tentoonstellingstreinen en de nodige bewegingen op industriesporen waar nog zes stoomlocomotieven reden. Op de hoofdsporen reed nog opvallend veel diesel tractie
Het boek verscheen in de periode dat de allereerste oranjekleurige TGV's hun gestroomlijnde neuzen in de Benelux lieten zien. Met zo'n 230 stemmige zwart/wit foto's en veel informatie in het Nederlands en in het Frans. Bovendien zijn er materieel lijsten van de drie landen en verhelderende kaartjes.

Velden met een * zijn verplicht