Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...
  • Welkom bij Burger, kunt u een boek niet vinden? Bel ons 0182-612298.


  • Welkom bij Burger, kunt u een boek niet vinden? Bel ons 0182-612298.

Mammeluk

Kondrate Tatarishvili

Prijs: € 20,-
Voorraad#stock_type# onbekend
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789493240452
Auteur(s) : Kondrate Tatarishvili
Taal : Nederlands
Onderwerp : Vertaalde literaire roman, novelle
Thema : Antieke, klassieke en middeleeuwse teksten
Uitgever : U2pi BV
Verschenen : Juli 2021
Druk : 1
Uitvoering : Paperback
Conditie : Nieuw
Pagina's : 180
Afmetingen : 211 x 150 x 22 mm
Gewicht : 294 gram
Beschrijving

''Mammeluk' betekent in het Arabisch 'witte slaaf'. In Egypte werd deze naam aan soldaten van het mammelukkenleger gegeven die vanuit Georgië en andere landen van de Kaukasus als slaaf waren verkocht. Dit verhaal begint in het Georgië van de late 18e eeuw. Een jongen wordt ontvoerd en als een slaaf verkocht en komt terecht in Egypte. Aan het einde van het verhaal raakt hij in gevecht met een Franse officier bij de oude piramides, waar een strijd gaande is tussen de legers van Napoleon en de Egyptische mammelukken. Oog in oog met elkaar, herkent de mammeluk zijn tegenstander uit zijn jeugd.
Dit historische verhaal werd geschreven door Kondrate Tatarishvili die onder het pseudoniem 'Oeïaragho' ('Ongewapende') publiceerde. Kondrate Tatarishvili (1872-1929) werd geboren in het dorp Abastumani in Georgië. Vanaf 1887 studeerde hij in Tbilisi en sinds 1893 aan het Theologische seminarie van Kiev waar hij in 1894 afstudeerde. In 1895 begon hij zijn literaire werkzaamheden. Van 1896 tot 1906 was hij priester van de Orthodoxe kerk. Daarna zette hij zijn intensieve literaire activiteit voort, waarbij hij zich vooral richtte tegen het tsarisme. Hij werd door de politie in 1912 gedwongen om Georgië te verlaten. Van 1912 tot 1919 studeerde hij aan de afdeling Geologie van de Faculteit der Natuurwetenschappen van de Universiteit van Brussel. Hij is de auteur van wetenschappelijke artikelen, voornamelijk over de hydrogeologie van de Colchis-vlakte, de Alazani-vallei en het oostelijke deel van Trialeti.
Het belangrijkste literaire werk van 'Ongewapende', dat hem universele erkenning heeft opgeleverd, is 'Mammeluk' (1912). Het verhaal raakt een van de meest pijnlijke punten uit de geschiedenis van Georgië - de verkoop van slaven aan het buitenland.

Velden met een * zijn verplicht